כיצד להשתמש בלוח הבקרה

מתוך סייטהוד וויקי
גרסה מתאריך 16:00, 6 בנובמבר 2013 מאת Admin (שיחה | תרומות)

(הבדל) → הגרסה הקודמת | הגרסה האחרונה (הבדל) | הגרסה הבאה ← (הבדל)
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

זהו לוח הבקרה שלנו. כאן ניתן לקבל מידע מלא אודות הגולשים ולנהל עימם שיחות


תוכן עניינים

הקדמה

לוח הבקרה הוא סביבת העבודה הרגילה שלנו ובו נעקוב אחר הגולשים, נקבל עליהם מידע שימושי וננהל עימם את שיחות הצ'אט. כל סוכן מקבל חשבון משתמש משלו בו הוא יכול ליזום שיחה עם גולשי האתר, להעביר ולמשוך שיחות, לשלוח הודעות פומביות ועוד מגוון אפשרויות. לוח הבקרה הוא הדף הראשון אותו רואה הנציג לאחר כניסתו לחשבון. מדריך זה מפרט ומתאר את רכיבי לוח הבקרה. הסבר מפורט כיצד מנהלים שיחות בצ'אט, נמצא בניהול הצ'אט.

רשימת המבקרים

לאחר כניסתו לחשבון, יכול הנציג לעקוב אחר המבקרים באתר ולראות את פרטי הגלישה שלהם. שימו לב כי על מנת לראות מבקרים שאינם משוייכים אליו, על הנציג לסמן את תצוגת כל המבקרים בכפתור הסינון שיוסבר בפרק הסינון. כל מבקר מוצג ב"כרטיס" ברשימת המבקרים ובו ניתן לראות את המידע הבא:

מידע תיאור דוגמה
זמן גלישה באתר ובעמוד הנוכחי ניתן לראות היכן נמצא כל מבקר באתר (כותרת העמוד והמחלקה). כמו כן ניתן לראות כמה זמן הוא נמצא באותו עמוד וכמה זמן עבר מכניסתו לאתר. בדוגמה זו ניתן לראות כי המבקר נמצא בעמוד "טלוייזית LED" שבמחלקת "מוצרי חשמל" ניתן לראות שהוא נמצא בעמוד זה בדיוק דקה וחלפו דקה אחת ו47 שניות מרגע כניסתו לאתר
שם המבקר וסימון מבקר חדש כל מבקר מקבל שם מספרי ייחודי אותו ניתן לשנות מאוחר יותר. במידה והמבקר חדש ולא ביקר באתר בעבר, הוא יסומן בכוכב צהוב.
סטטוס המבקר ומס' ההודעות. סטטוס המבקר מוצג ע"י אייקון - בין אם הוא נמצא באתר (הצ'אט סגור), פתח את הצ'אט, כותב או שלח הודעה. הבועה האדומה מייצגת את מס' ההודעות שלא נקראו. ההודעה האחרונה ששלח (ולא נקראה) תופיע בתחתית הכרטיס באדום. סוגי האייקונים
נציג מטפל אם המבקר משוייך לאחד הנציגים, שמו של הנציג יופיע בכרטיסו. הכוכבים הצבעוניים מעדכנים האם המבקר משויך לנציג, לא משוייך לאיש (נמצא בלובי) או ניתן לראות מידע נוסף בפרק הסינון. נציג.png
מידע אודות המבקר כפתור הפלוס יפתח מידע נוסף אודות הביקור. פרטי גולש.png
פרטי גולש אם המבקר מילט את פרטיו בטופס הייעודי, הם יוצגו כאן. בכל אופן, ניתן לראות את כתובת האייפי (IP) ממנה הוא גולש ואת הדפדפן בו הוא משמש.
דפי גלישה כאן ניתן לראות באילו עמודים ביקר הגולש באתר ומאיזה אתר הגיע. אם הוא הגיע ממנוע חיפוש כמו "גוגל", ניתן גם לראות את מילות החיפוש שלו. דפי גלישה.png
הערות ומידע כל נציג יכול לכתוב את הערותיו על המבקר. הערות אלה תהיינה זמינות גם כאשר המבקר חוזר לאתר בעתיד. ההערות הן לעיני הנציגים בלבד והמבקר לא רואה אותן. הערות ומידע.png
נתוני שיחה כל נציג יכול לסמן האם השיחה הושלמה או לא. הוא יכול אף להוסיף סכום במידה והתבצעה מכירה. פרטים אלה יוצגו במסך המנהלים. נתוני שיחה.png
שיחות קודמות כל שיחותיו וביקוריו הקודמים של הגולש מוצגות בטאב זה. ניתן לראות את תאריך ושעת הביקור לצד תוכן השיחה עצמה. שיחות קודמות.png
פרטי הליד רק עבור לקוחות המשתמשים במערכת הלידים. כאשר מבקר נשלח כליד והנציג שומר את פרטיו בטופס המתאים, הפרטים מוצגים בטאב זה. בנוסף המבקר יסומן באייקון הליד הירוק. פרטי הליד.png

חלון הצ'אט

חלון הצ'אט.png

חלון הצ'אט הוא המקום בו שולחים ומקבלים הודעות. ישנו חלון אחד עבור כל שיחות הצ'אט. בכל פעם שלוחצים על אחד מכרטיסי הגולשים, פרטיו מופיעים בחלון הצ'אט וניתן לראות את השיחה עימו. מלבד שליחת הודעה למבקר, ישנן מס' אפשרויות אותן הנציג יכול לבצע בחלון הצ'אט. כדי להבין בדיוק כיצד זה עובד בקרו בעמוד ניהול הצ'אט.

מצבי אונליין ואופליין

המערכת מספקת סטטוס שונה לנציגים ולאתר. למצבים אלה יש מטרה שונה לחלוטין:

סטטוס האתר

לאתר ישנם שני סטטוסים שמתארים האם הצ'אט זמין או לא זמין. כדי להגדיר את האתר כאונליין על הנציג לסמן "V" ליד שמו ברשימת האתרים בלוח הבקרה וכדי לסמן אופליין יש להוציאו. - יש לשים לב כי רק אחד מהנציגים צריך לשנות סטטוס זה משום שהוא כללי לאתר.

כאן משנים את סטטוס הזמינות של האתר. כאן גם ניתן לראות כמה מבקרים יש כרגע בכל אתר רשום.

הערך העיקרי של סטטוסים אלה:

אונליין:

 • על הסרגל באתר מוצג אייקון אונליין.
 • כל ההודעות האוטומטיות פעילות - הודעת הפתיחה וההודעות המתוזמנות.
 • ניתוב השיחות פעיל - בהתאם לזמינות הנציגים.


אופליין:

 • על הסרגל באתר מוצג אייקון אופליין.
 • אף אחת מההודעות האוטומטיות אינה פעילה. במקומן, ישנה הודעת אופליין שנשלחת למבקרים שפותחים את הצ'אט.
 • כאשר מבקר כותב הודעה הוא מקבל טופס השארת פרטים. הודעותיו והטופס אותו מילא יכולים להשלח לכתובות דוא"ל מוגדרות מראש.
סרגל צ'אט עם אייקון אופליין סרגל צ'אט עם אייקון אונליין

סטטוס הנציג

סטטוס הנציג הוא מעט שונה מסטטוס האתר. לכל נציג יש סטטוס משלו המשתנה באופן אוטומטי בהתאם לזמינותו ומכסת השיחות שלו. בעמוד ניהול נציגים, ישנו הסבר מפורט אודות זמינות הנציג וניתוב השיחות. ישנם שלושה מצבי זמינות לנציג:

סטטוס משמעות
מחובר הנציג אונליין. הוא מחובר למערכת וזמין לקבל שיחות חדשות. השיחה הבאה תנותב אליו (בכפוף לכללי הניתוב המוסברים בעמוד ניהול נציגים).
לא זמין הנציג מחובר אך אינו זמין לשיחות חדשות. במצב כזה, שיחות חדשות ינותבו לנציגים אחרים זמינים. אם אין כאלה, המבקר יכנס לתור המתנה ויקבל על כך הודעה. הוא יעבור לניתב מחדש ברגע שאחד הנציגים יתפנה. במידה וסטטוס זה מופעל כאשר לנציג ישנן שיחות פעילות, הן ישארו בשליטתו. בנוסף, הנציג יכול למשוך ידנית שיחות חדשות.
לא מחובר הנציג אופליין. משמע הדבר שהנציג אינו מחובר למערכת ואינו יכול לשוחח עם אף מבקר. אם אין נציגים אחרים זמינים, המבקר יקבל טופס השארת פרטים. במידה וסטטוס זה מופעל כאשר לנציג ישנן שיחות פעילות, הן ינותקו מהנציג ויועברו לניתוב מחדש.
זמינות נציג.png

בנוסף לשינוי הסטטוס האוטומטי, הנציג יכול לדמות כל סטטוס בצורה ידנית. כך לדוגמה הוא יכול לסמן את העצמו כ"לא מחובר" ועדיין להיות מחובר לחשבונו (לצרכי מעקב). סטטוס זה נשמר עבור הנציג וישאר אותו הדבר גם בכניסתו הבאה למערכת. מתחת לרשימת האתרים, הנציג יכול לראות את שמו, משפט הפתיחה שלו ומצב הזמינות שלו.

תפריט הרשימה - מיון וסינון הרשימה

מיון

מיון המבקרים באתר

ניתן למיין את רשימת המבקרים באתר ע"פ סדר קבוע מראש.

כל נציג ימיין את הרשימה בהתאם לצורת עבודתו. כך לדוגמה אם הוא מעוניין לצפות בגמבקרים החדשים ביותר, הוא יסמן את המיון לפי זמן גלישה. נציג אחר יכול למיין את הרשימה לפי מס' הודעות וכך להיות בטוח שכל הודעה חדשה שטרם נקראה תקפוץ לראש הרשימה.

המיון מתבצע באמצעות הכפתור היעודי בצידה השמאלי העליון של הרשימה (Sorting.png) ונשמר בדפדפן. יש לשים לב כי ע"י מס' לחיצות על כל אמצעי מיון, הסדר מתהפך (מגדול לקטן / מקטן לגדול).

ולהלן האפשרויות:

 • לא ממויין - אין חוקיות להתמלאות הרשימה.
 • עמוד - כל מבקרי האתר מחולקים לקבוצות לפי דפי האתר בהם הם נמצאים ומדורגים לפי שם האתר (א-ת או ת-א).
 • זמן גלישה - הרשימה ממויינת לפי זמן הגלישה של המבקרים היינו מהמבקר הטרי ביותר ועד לזה שנמצא הכי הרבה זמן באתר או להיפך.
 • מספר הודעות - המבקרים בעלי מס' ההודעות שטרם נקראו הגדול ביותר יופיעו בראשית או בסוף הרשימה. אופציה זו היא המועדפת על מירב המשתמשים היות והיא מונעת פספוס של פניות מצד המבקרים. כל הודעה שמבקר שאינו בחלון הצ'אט מקפיצה את כרטיסו לראש הרשימה.
 • מצב - כל מבקרי האתר מחולקים לקבוצות לפי מצבם בצ'אט כלומר האם פתחו צ'אט, שלחו הודעה וכו'.
 • השיחות שלי בראש הרשימה - אפשרות זו הינה תוספת ואינה משפיעה על המיון הרגיל שלעיל. במידה ואפשרות זו נבחרת, המבקרים אשר בשליטת הנציג יוצגו בראשית הרשימה ורק לאחריהם יופיעו שאר המבקרים ע"פ הסדר הרגיל.

החץ השחור מצביע על כיוון המיון. כך לדוגמא כדי שהמיון לפי מס' הודעות יקפיץ הודעות לראש הרשימה החץ צריך להיות מופנה כלפי מעלה - ▲. בנוסף לבחירה בכפתור המיון, ניתן לשנות את המיון ע"י לחיצה על הכותרות ברשימת המבקרים.

סינון

על מנת לסנן את הרשימה יש ללחוץ על כפתור המשפך בצידה השמאלי העליון של הרשימה (Filter.png).

סינון המבקרים באתר

סינון הרשימה מתחלק למספר סינונים עיקריים:

 • סינון המבקרים בהתאם לשיוך לנציגים
 • סינון המבקרים בהתאם לסטטוס (בדומה למיון).
 • סינון הרשימה לפי אתרים ו/או מחלקות באתר.

הסינון מתבצע עבור כל נציג בנפרד ונשמר כך שבכניסה הבאה לא יהיה צורך לבצעו שוב.

הסינון הראשון, המציג או מסתיר מבקרים בהתאם לשיוכם לנציגים הינו תלוי בהרשאה הניתנת לנציג. כך לדוגמה יהיה נציג שיוכל בכל מקרה לראות רק את שיחותיו שלו ויהיה נציג אשר יקבל הרשאות להציג מבקרים אחרים. במיון זה ניתן לבחור מספר מצבים בבחירה מרובה כך שכל מצב מתייחס לשיוך המבקר לנציגים. לכל מצב ישנו אייקון כוכב המופיע גם על כרטיסו.

סוג סינון משמעות אייקון
כולם מציג את כל המבקרים באתר ללא קשר לשיוכם (למעשה בוחר את כל האפשרויות).
גולשים בלובי לובי משמעו מקום בו נשמרים המבקרים בטרם שויכו לאחד הנציגים. בד"כ כלל המשמעות היא שטרם פתחו בשיחה. Star-lobby.png
גולשים בתור המתנה מבקרים שפנו בצ'אט אך לא היה נציג פנוי לקבלם. על כן הם נכנסים לתור המתנה וישוייכו אוטומטית לנציג הבא שיתפנה. Star-queue.png
גולשים של נציגים אחרים מבקרים שפנו בצ'אט או שקיבלו פניה ידנית ומשוייכים לנציגים אחרים (כל נציג יראה את השיחות של עמיתיו הנציגים בצורה זו). Star-other.png
הצג גולשים חסומים מבקרים חסומים מסומנים במס' דרכים. באפשרות זו ניתן לבחור האם להציגם או לאו. Star-blocked.png
השיחות שלי המבקרים שבשליטת הנציג. אלו השיחות בהן מטפל הנציג. במידה ואין לו הרשאות לתצוגת כל המבקרים, יראה הנציג את אופציה זו בלבד. Star-my.png

הסבר נוסף אודות אופן שיוך הנציגים ומתן ההרשאות ניתן לקבל בעמוד ניהול נציגים

אפשרות נוספת לסינון מתבצעת בדומה למיון ומאפשרת לדוגמה להציג רק מבקרים ששלחו הודעות וטרם נענו או רק כאלה שפתחו את הצ'אט. ניתן לבחור רק אחת מבין האפשרויות כאשר בכל אפשרות מוצג מספר המבקרים תחת סטטוס זה:

 • כל המבקרים - כל מבקרי האתר מוצגים.
 • צ'אט פתוח - כל מבקרי האתר מוסתרים פרטי לאלו עם חלון צ'אט פתוח.
 • הסתר חסומים - בדומה לסינון המבקרים הראשי - האם להציג או להסתיר מבקרים שנחסמו.
 • הודעות שלא נקראו - אך ורק מבקרים ששלחו הודעות ולא נענו יוצגו ברשימה.

מעבר לסינון המבקרים ע"פ התנהגותם, ניתן להציג מבקרים רק מחלק מהאתרים הרשומים (במידה ורשומים מס' אתרים) ורק ממחלקות מסוימות (במידה והוגדרו). נציג יכול לבחור האם לראות מבקרים שנמצאים בדפי האתר השייכים למחלקה מסוימת בלבד או לצפות בכולן ובכל האתרים הרשומים. יש לשים לב כי הסתרת המבקרים בדרך זו אינה מבטלת את זמינות הנציג באתרים אלו. הסבר נוסף לגבי מחלקות אפשר לקבל בעמוד ניהול מחלקות.

רשימת השידור

כפתור רשימת השידור המופיע בצידה השמאלי העליון של הרשימה (Button-broadcast.png) מאפשר שליחת הודעה פומבית למספר מבקרים במקביל. רשימה זו היא ידנית ותוכנה נקבע אך ורק ע"י הנציג. הוא יכול לצרף לרשימה מבקרים ע"פ תנאים משלו ולשלוח להם הודעה פומבית. ניתן להוסיף מבקר לרשימה ע"י לחיצה על כפתור הפעולות בכרטיס המבקר שלו. על מנת להסיר מבקר מהרשימה ולצפות במבקרים הרשומים בה, יש ללחוץ על הכפתור הייעודי.

הודעה פומבית ניתנת ע"י הרשאה ומאפשרת לשלוח הודעה למספר מבקרים במקביל ע"פ מצבם בצ'אט או רשימת השידור. הסבר נרחב יותר לגבי הודעה פומבית ניתן למצוא בעמוד ניהול הצ'אט. רשימת השידור

כלים אישיים

גרסאות שפה
מרחבי שם
פעולות
ניווט
תיבת כלים